Dovolená v Jeseníkách - Tipy na výlety v Jeseníkách

Dovolená v Jeseníkách - Zajímavé tipy na výlety v Jeseníkách
Navigace

Tipy na výlety v Jeseníkách

Pro vaší inspiraci jsme připravili několik hezkých výletů v okolí. Najdete zde výlety po různých částech Jeseníků - od procházek krásnou horskou přírodou přes kulturní výlety až po zajímavosti, jakými jsou například jeskyně Na Pomezí.

Dělící čára pro výlety v Jeseníkách

Turistický průvodce po Jeseníkách - ČeskéHory.cz

Turistický průvodce
Dělící čára pro výlety v Jeseníkách
Výlet na Praděd, Jeseníky

Výlet na Praděd

Praděd (1492 m.n.m.) je nejvyšší hora Hrubého Jeseníku a českého Slezska vůbec. Celkově jde o čtvrtou nejvyšší horu České republiky. Je zde nejdrsnější podnebí, průměrná roční teplota nepřevyšuje 1 °C. Na vrcholu stojí 162 metrů vysoký televizní vysílač, jehož horní plošina je nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice. Cesta k vrcholu vede podél hoského potoka přes krásnou přírodu.

Dělící čára pro výlety v Jeseníkách
Rejvíz - mechové jezírko

Rejvíz - mechové jezírko

Naučná stezka začíná u dřevěné chatky, kde si turisté kromě vstupenky mohou zakoupit řadu suvenýrů. Po povalovém chodníku stezka pokračuje k Velkému mechovému jezírku. Cestou může každý pozorovat změnu, která probíhá v rostlinné skladbě v závislosti na postupujícím zrašelinění lokality - ustupující smrk a nástup borovice blatky. Velké mechové jezírko uzavírá naučnou stezku a návštěvníci mohou pokračovat po modré turistické značce směrem k Jeseníku.

Dělící čára pro výlety v Jeseníkách


Česky English Polski