Lyžařské areály Jeseníky, lyžování, snowboarding, snowboard, snowparky v Jeseníkách

Apartmá V Oblouku - Lyžařské areály Jeseníky, Snowboarding, snowboard, snowparky v Jeseníkách
Navigace
Připojení k Internetu zdarma k dispozici

Lyžařské areály, snowparky v Jeseníkách

Lyžování v Jeseníkách

Pro milovníky lyžování jsou v Jeseníkách vytvořeny výborné podmínky k provozování tohoto sportu. Jeseníky vynikají panenskou přírodou, rajským klidem a nejlepšími sněhovými podmínkami v celé České republice. V okolí se nachází mnoho sjezdovek jak pro zkušené lyžaře tak i pro začátečníky.

Přímo v Lipové-lázních je vlek (1700m od chaloupky) a lyžařský areál Miroslav. Pokud chcete jezdit jinde, můžete zajet třeba do nedaleké Ramzové, Petříkova nebo přímo na Praděd.

Pro běžkaře jsou zde značené a udržované běžecké tratě napojené na lyžařskou magistrálu Ramzová-Šerák-Keprník-Červenohorské sedlo-Praděd-Karlova Studánka.

Na své si přijdou i příznivci snowboardingu - např. v nedalekém areálu Miroslav vyrostrl v roce 2006 nový snowpark.

Dělící čára pro lyžařské areály v Jeseníkách

Turistický průvodce po Jeseníkách - ČeskéHory.cz

Turistický průvodce
Dělící čára pro lyžařské areály v Jeseníkách
Lyžařský areál Miroslav, snowpark, sedačková lanovka, jeseníky

Lyžařský areál Miroslav

Ski areál Miroslav tvoří několik sjezdových tratí střední obtížnosti vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Areál nabízí lyžařům sedačkovou lanovku dlouhou 800 metrů, jeden dvoumístný lyžařský vlek o délce 600 m a dva jednomístné lyžařské vleky TATRAPOMA o délkách 600 a 300 metrů. Součástí areálu je také 600 metrový snowboardový park s railovými překážkami. Sjezdovka o délce 600 m je osvětlena a je v provozu denně od 9:00 do 21:00 hodin. Návštěvníci areálu mohou plně využít lyžařskou školu a školičku, půjčovnu lyží, ski servis, úschovnu lyží a batohů, penzion, restauraci, bufet a rychlé občerstvení. K cestě z nezpoplatněného parkoviště, které je vzdáleno cca 500 m od vleků, lze využít služeb skibusu.

Dělící čára pro lyžařské areály v Jeseníkách
Lyžařský areál Lázeňský vrch, Lipová-lázně

Lyžařský areál Lázeňský vrch

Lyžařský areál Lázeňský vrch se nachází v pohoří Hrubého Jeseníku nad obcí Lipová - lázně. Na severních svazích lázeňského vrchu najdete lyžařské vleky a sjezdové tratě pro pokročilé i začátečníky. Areál je vzdálený pouhých 200 m od hlavní silnice a parkoviště je přímo u nástupiště na lyžařské vleky. Ski areál Lázeňský vrch přímo navazuje na areál lázní Dolní Lipová.

Online kamera lyžařského areáluOnline kamera

Dělící čára pro lyžařské areály v Jeseníkách
Lyžařský areál Ramzová, sedačková lanovka, jeseníky

Lyžařský areál Ramzová

Lyžařský areál Ramzová začíná v lokalitě Ramzová, místní části obce Ostružná, pokračuje přes Čerňavu a končí v lokalitě Šeráku. V areálu se nachází 2 sedačková lanovka NASCIVERA Ramzová - Čerňava a 1 sedačková lanovka TRANSPORTA Čerňava - Šerák o celkové délce 3150m. Lanové dráhy jsou v provozu celoročně a jejich přepravní kapacita je 1190 osob za hodinu. V zimním období jsou pak dále v provozu další 3 vleky o celkové délce 1880m. Přepravní kapacita se tak zvýší na 3590 osob za hodinu.

Online kamera lyžařského areáluOnline kamera

Dělící čára pro lyžařské areály v Jeseníkách
Lyžařský areál Petříkov

Lyžařský areál Petříkov

Populární lyžařské středisko Petříkov se nachází 2 km od Ramzovského sedla a leží v jednom z nejkrásnějších údolí centrálních Jeseníků. Do tohoto Petříkovského údolí je možno se dostat nejen autem, ale i vlakem (nádraží Ostružná, resp. Ramzová). V zimních měsících jsou na centrálním parkovišti před Petříkovem umístěny 2 skibusy, které odvážejí ve 20 minutových intervalech lyžaře k vlekům. Parkoviště je zcela zdarma. Ve středisku s 5 vleky a 6 sjezdovkami s nejmodernějším zasněžováním a odbavovacím systémem platí jednotné jízdenky. Moderní bufety a sociální zázemí pro lyžaře zařazuje středisko mezi nejmodernější na Moravě.

Dělící čára pro lyžařské areály v Jeseníkách
Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna

Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna

Lyžařské středisko Praděd - Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice - nástupiště lyžařských vleků jsou ve výšce 1.300 m n.m. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky. Středisko se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Středisko je přístupné po silnici s usměrňovaným provozem. Výjezd z parkoviště Hvězda na točnu Ovčárna je povolen v každou celou hodinu a sjezd v každou půlhodinu.

Online kamera lyžařského areáluOnline kamera

Dělící čára pro lyžařské areály v Jeseníkách


Česky English Polski